Jdi na obsah Jdi na menu

Team JVSK SLZA PŘIBYSLAVICE nastoupil v sobotu dopoledne k prvnímu zápasu

 sezóny  proti MAC EAGLES BRNO s jasným cílem:"Urvat všechny body".

  Rychlé vystřízlivění přišlo hned v úvodu první třetiny. Brněnský tým nasadli

  vysoké tempo a hráči Přibyslavic měli najednou velké problémy. Hned ve 2.

 minutě se Brněnští první střelou sezóny dostali do vedení. To jim dalo křídla a bylo

  jich plné hřiště. Převahu využili v 8. minutě šťastným odrazem od nohy

 domácího  obránce a stav byl 0:2. Paradoxní probuzení z letní letargie přišlo ve

 vlastním oslabení týmu Přibyslavic a to když ve 13. minutě. Kokeš Martin s Martinem

 Krejčím se dostali do přečíslení a po ukázkové přihrávce krásně skóroval druhý

 jmenovaný do levého růžku brněnské brány. Stav po 1. třetině tedy byl 1:2.

 

  Do druhé třetiny hráči Přibyslavic nastoupili mnohem zodpovědněji a soupeře od

  začátku zatlačili před jejich bránu, kde ale naráželi na skvěle chytajícího

  gólmana. Toho se jim podařilo překonat ve 29.minutě při přesilovce. Účinnou

  střelou se tentokrát prezentoval Martin Kokeš. Stav po 2.třetině 2:2.

 

  Ve třetí části se šance přelévali na obou stranách. Hráči Slzy si i v těch

  nejvyloženějších šancích vylámali zuby na Brněnském gólmanovi a tak musel

 přijít

  zákonitě trest. Ve 43. minutě se ve změti před brankou nejlíp zorientoval

 Kozárek Vladimír a šťastnou střelou nad beton určil stav na konečných 2:3 pro MAC

 EAGLES

  BRNO. Tým Přibyslavic se ještě pokoušel v závěrečné power play o vyrovnání,

 ale  na výsledku už nic nezměnili.

  Brňané si tedy odvezli všechny body a Slza tak nešťastně vstoupila do sezóny.

(David Jura)

JVSK SLZA Přibyslavice vs. HSK Staré Brno

V sobotu ve 14:00 nastoupil tým Přibyslavic k druhému zápasu, tentokrát proti jednoznačnému favoritovi celé soutěže HSK Staré Brno. Přibyslavští začali zápas úplně stejným stylem jako v předchozím utkání jen s tím rozdílem, že zkušený soupeř zaváhání dokázal mnohem více využít a již v 7. minutě byl stav 0:4 pro Brno a s domácím týmem to vypadalo "na ručník". Probuzení přišlo těsně před koncem 1. třetiny, kdy se tvrdou střelou mezi betony brňenského gólmana trefil Jan Kovář.

1. třetin ale i tak skončila s hrozivým skóre 1:4.

Do druhé třetiny nastoupili přibyslavičtí jako vyměnění. I samotní domácí hráči tuto třetinu po zápase nazvali: "Třetinou snů". Brňané, jakoby uspokojení z výsledku první třetiny, se stáhli hned od začátku na vlastní třetinu a těžko se bránili útočným choutkám přibyslavského týmu. Skóre se postupně začalo vyrovnávat, hned na začátku 2.třetiny se nám podařilo snížit na 2:4, o 3 minuty později to bylo již jen o gól 3:4 (hattrick tak zaznamenal Jan Kovář) a přesně za 2. vyrovnal na Petr Brabec lehkým nahozením, které k překvapení všech zúčastněných skončilo v bráně - 4:4. Pro brňany to byla stuená sprcha, ale mohlo jim být ještě hůř, kdyby útočník Přibyslavic Ivan Malý sám před brněnským gólmanem netrfil pouze tyč. Skóre se tak po dvou třetinách zastavilo na atraktivních 4:4 a na stadióně zavládla divácká eufórie.

Třetí třetina začala z obou stran velice opatrně a tak se čekalo na chyby. Té se bohužel dopustili domácí, když se nechali vyloučit a Brno zkušeně trestalo - 4:5. Vyrovnat mohli přibyslavičtí hned v zápětí, kdy jim rozhodčí darovali přesilovku 5 na 3, ale jakoby jim navlhnul střelecký prach a tak zákonitě došlo minutu před koncem k dalšímu trestu. Opět k ní přibyslavičtí přispěli svou nedisciplínou, když se nechali vyloučit a hned po bully střelou od modré rozhodli zápas ve svůj prospěch brňané. Slza Přibyslavice se ještě pokusila o malý hokejbalový zázrak a odvolala gólmana. V power play už ale nenašli recept k překonání brněnského gólmana a naopak jetě inkasovali do prázdné brány a definitivní výsledek byl stanoven na 4:7.

Pro Slzu to byl krutý výsledek vzhledem k tomu, jak dokázali vsát z mrtvých, ale alespoň poznali, že i s tak silným soupeřem, jakým je celek Brna, se dá hrát krásný a vyrovnaný zápas.

 

JVSK SLZA PŘIBYSLAVICE -

MAC EAGLES BRNO 

Semifinále 2. hokejbalové ligy

V deštivou sobotu a slunečnou neděli se sehrály v Přibyslavicích první dva zápasy semifinále 2. hokejbalové ligy. Na domácí půdu Slzy Okříšky přijelo mužstvo HBK Kyjov. V základní části tyto dvě mužstva na sebe narazila dvakrát a každé zvládlo uhájit výhrou svou domácí půdu. Po sobotním výsledku 7:1 a nedělním 4:0 hokejbalisté Slzy potvrdili, že v měření sil těchto dvou mužstev domácí neprohrává a ujali se vedení 2:0 na zápasy. Příští sobotu zajíždí do Kyjova a pokusí se udělat třetí rozhodující krok pro vstup do finále.

Slza Okříšky – HBK Kyjov 7:1 (4:1, 1:0, 2:0)

Branky Okříšek: Rymeš (Malý), Malý (Gric), Moudrý (Krejčí, Kokeš), Doležal, Krejčí, Kokeš (Moudrý), Kokeš

Sestava Slza Okříšky: Jura David – Doležal Petr, Váka Michal – Schönberger Ondřej, Gric Jiří - Kokeš Martin, Moudrý Jan, Krejčí Martin – Rymeš Michal, Maša Roman, Malý Ivan – Bartheldy Stanislav, Zelený Radek

Zápas začal velmi zostra. Hosté nasadili vysoké tempo a snažili se domácím ukázat, že o finále mají veliký zájem. Bohužel pro Kyjov jejich dobrá práce v útočném pásmu přišla vniveč díky velmi špatné obraně. První gól do jejich branky přišel po snaze vyhodit míček z pásma přes střed hřiště. Zde však byl míček zachycen domácím útočníkem a okamžitě poslán na bránu. Gólman nepříliš tvrdou střelu nepokryl a tak po přiklepnutí Malého do Šibenice věšel Rymeš. Další gól do sítě Kyjova přišel opět po fatální hrubce jejich beků. Gricovu střelu od červené zachytil úplně volný Malý, který s hlavou nahoře jak zkušený matador svou kličkou do bekhendu oklamal soupeřova gólmana a donutil ho tahat míček zpoza svých zad podruhé. Přestože se hrálo celou dobu v pásmu hostí, nechali kyjovští beci soupeřova útočníka v klidu před osamoceným gólmanem zpracovat míček a ještě se rozmyslet, co s ním provede. Na 3:0 zvyšoval opět po nejistém zákroku gólmana a nedůrazu obránců technickou střelou Moudrý. I při čtvrtém gólu se museli domácí obránci i se svým brankářem červenat. Doležal se s míčkem dostal do pásma a nedůsledná obrana ho nechala dojít až na dostřel jejich brány. K úžasu všech Doležalova žabička skončila v síti. Vývojem uspokojení hokejbalisté Okříšek polevili a trestem jim za to bylo sólo hostujícího útočníka, který od své modré proběhl celým hřištěm kolem všech pěti domácích hráčů a nedotaženým ale pěkným blafákem snížil na 4:1. Střelec jediného Kyjovského gólu si v dané chvíli musel připadat jak v okříšském muzeu voskových hokejbalových figurín.

V druhé části zvýšil vedení Okříšek na 5:1 Krejčí tvrdou střelou od mantinelu. Ani tentokrát brankář hostí nemohl mít čisté svědomí a tak do třetí části již nenastoupil a poslal za sebe náhradníka. Ten inkasoval ještě 2x z hole Kokeše.

K tomu, že Okříšky přehrály Kyjov rozdílem třídy, značně napomohla hostující obrana a fakt, že kyjovský gólman neměl svůj den. Zajímavostí utkání byla aktivní účast lodivoda Stanislava Bartheldyho, jež ve svých téměř padesáti letech dokázal stíhat tempu mladých hráčů a se svou třetí lajnou nejen že nenechal soupeře vstřelit gól, ale i si vypracovali několik velmi zajímavých gólových příležitostí.


Slza Okříšky – HBK Kyjov 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Poměr střel na branku: 44:13

Počet diváků: 20

Branky Okříšek: 2. Malý (Gric, Rymeš), 13. Váka (Rymeš, Malý), 16. Rymeš (Malý, Moudrý), 24. Schönberger (Maša, Moudrý)

Sestava Slza Okříšky: Jura David – Doležal Petr, Váka Michal – Hvězda Jan, Gric Jiří - Kokeš Martin, Novák Jan, Krejčí Martin – Rymeš Michal, Moudrý Jan, Malý Ivan – Schönberger Ondřej, Maša Roman, Brym David

Zřejmě ještě na nějaké Třebíčské diskotéce byli hráči Kyjova, když v právě začínající druhé minutě zápasu nechali pohodlně doklepávat po Gricově ráně okříšského útočníka Malého do obrovské mezery mezi nohama jejich gólmana. Právě v začátcích se obě utkání výrazně lišila. Zatímco v sobotu Kyjov v počátečních minutách byl pro Okříšky velmi nepříjemným soupeřem, v neděli tomu tak již nebylo a právem vedly Okříšky 1:0. Na kyjovskou bránu se pak valil jeden útok za druhým a ve 13. minutě jeden ze závarů skončil druhým gólem. Váka po přiklepnutí Rymeše mířil tvrdou střelou ze středního pásma přesně k tyči. V 1. minutě druhé třetiny byl stav již 3:0. Rymeš umístěnou střelou zužitkoval přesný pas Malého. Hosté se moc do šancí nedostávali a když už se jim povedlo na Davida Juru vystřelit, tak nezvládli najít tu správnou skulinku pro zkorigování skóre. Po akrobatickém navýšení náskoku Schönbergrem bylo již definitivně rozhodnuto. Ve třetí třetině hosté dostali ještě možnost přesilové výhody pět na tři, ale ta jen demonstrovala jejich výkon ve slunečnou neděli. Během minuty a půl trvající výhody ani nevystřelili na bránu.SK Jihlava B – Slza Okříšky 4:6 (0:1, 1:2, 3:3)

Stav série: 0:3

Branky Okříšek: 7. Malý (Rymeš), 17. Novák (Schonberger), 21. Krejčí (Moudrý), 40. Krejčí (Hvězda), 42. Kokeš (Novák), 45. Novák (Kokeš, Hvězda)

Sestava Okříšek:

Jura David – Doležal Petr, Fila Vojta – Hvězda Jan, Gric Jiří, Schonberger Ondřej – Kokeš Martin, Novák Jan, Krejčí Martin – Rymeš Michal, Moudrý Jan, Malý Ivan – Vozárik Ondřej, Maša Roman, Zelený Radek

V Den vítězství zajížděli na třetí zápas čtvrtfinále hráči týmu Slza Okříšky do Jihlavy s jediným cílem. Za každou cenu vyhrát a ukončit sérii. Po nervydrásající poslední sedmiminutovce zápasu vítězství dosáhli, porazili Jihlavu 3:0 na zápasy a odměnou jim za to byl volný víkend a zajištění účasti v semifinále.

První dvě části utkání připomínaly zápasy hrané v Přibyslavicích minulý týden. Jihlava se sice dostávala do více gólových příležitostí a místy nekompromisně sevřela Okříšky v jejich obranném pásmu, ale stále domácí hokejbalisti nemohli najít ten správný recept na ochránce okříšské svatyně. Na druhé straně hřiště bylo také rušno a za to, že stav po dvou třetinách byl pouze 1:3, mohou Jihlavští hráči poděkovat svému golmanovi a nepřesnosti hostujících střelců.

Okříšské mužstvo do třetí třetiny vstoupilo uspokojené svým vedením, což se jim vymstilo. Minutu po začátku bylo po pěkné akci domácích sníženo na 2:3. Snížení Jihlavské borce ještě více nabudilo a hosté chvíli nevěděli, kde jim hlava stojí. V 38. minutě se rezerva prvoligového SK Jihlava dočkala šťastným gólem vyrovnání. Až za tohoto stavu Okříšky zabraly a střelou zápěstím od mantinelu vrátil vedení na jejich stranu Krejčí po pěkném vysunutí Hvězdou. Ve 42. minutě bylo však opět srovnáno. Vyhrané buly v útočném pásmu, přesná střela z první a Jura neměl šanci. 21 sekund po vyrovnání, ale Okříšky opět vedly. Novák s Kokešem si svá hokejbalová kouzla nechali na tu pravou chvíli. Novák prošel hřištěm jak nůž máslem, zmátl gólmana a Kokeš věšel do prázdné brány. Závěrečná power-play v obranném pásmu hostí již nepřinesla žádnou dramatickou chvilku, naopak po střele do tyčky před prázdnou bránou a o pár sekund později po bravurním zákroku domácího obránce se Jihlavští museli obávat o obdržení další branky. K tomu nakonec přece jen došlo. Po nahrávce Kokeše zhatil šance Jihlavy Novák.


Slza Okříšky – SK Jihlava B 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)

Stav série: 2:0

Branky Okříšek: 2. Rymeš (Malý, Moudrý), 7. Kokeš, 10. Novák (Kokeš, Krejčí), 20. Rymeš (Moudrý), 32. Rymeš (Moudrý, Hvězda), 32. Moudrý (Malý), 34. Novák (Krejčí)

Branky Jihlavy: 22.

Lorenc (Lichtenberg, Apeltauer)

Sestava Okříšek:

Jura David – Doležal Petr, Fila Vojta – Hvězda Jan, Váka Michal – Kokeš Martin, Novák Jan, Krejčí Martin – Rymeš Michal, Moudrý Jan, Malý Ivan – Brym David, Gric Jiří, Zelený Radek

Sestava Jihlavy:

Staněk Lukáš, Doležal Libor – Harasim Jan, Homola Ladislav, Staněk Dalibor, Lorenc Zdeněk - Velecký Jakub, Kučera Jiří, Svoboda Jan, Apeltauer Lukáš, Dolejší Filip, Lichtenberg Lukáš, Svoboda Vojtěch, Zavadil Lukáš, Sahula David

Do svého druhého domácího zápasu ve čtvrtfinále playoff nastoupila Slza Okříšky daleko sebevědoměji nežli do zápasu předchozího. Svou mírnou převahu dokázali v první části proměnit v třígólový náskok. Postupně se trefili po Malého přiklepnutí Rymeš, v oslabení přesnou střelou do šibenice Kokeš a v přesilovce po pěkné kombinaci Krejčího a Kokeše Novák.

Ve 20. minutě zápasu se dostal míček po buly v útočném pásmu k Rymešovi a ten svou tvrdou střelou nedal prostor brankářovi hostí pro zareagování. Ve 22. minutě se po závaru v obranném pásmu domácích trefil Lorenc. Do té doby nevýrazná Jihlava se tímto gólem chytila, zrychlila svou hru, přidala na důraze a začala si vypracovávat stále nebezpečnější gólové pozice. V kritické části zápasu však Jura své spoluhráče stejně jako v zápase prvním podržel a na konci druhé třetiny byl stav stále 4:1.

Do třetí části nastupovali Okříšky připraveny na tlak Jihlavy, ovšem ještě než si 35 přítomných diváků stačilo pořádně uvědomit, že se již začala odehrávat poslední část zápasu, dokázali během jednoho střídání nejprve Rymeš po tečované střele Hvězdy a 28 sekund poté jeho spoluhráč Moudrý, kterého vyslal do samostatného úniku Malý, utlumit Jihlavské naděje na vyrovnání. Ve 34. minutě došlo ještě na kosmetickou změnu skóre po pěkné nahrávce Krejčího přesnou střelou Nováka. Rymeš tento víkend ochutnal poprvé atmosféru playoff a svůj debut oslavil hattrickem.

Po dvou domácích zápasech Slza Okříšky vede nad SK Jihlava B na zápasy 2:0. Playoff 2. národní hokejbalové ligy se hraje na tři vítězné zápasy. O svém postupu do semifinále mohou hokejbalisté Okříšek rozhodnout již v pátek 8. května v Jihlavě.

Jan Modrý


Slza Okříšky – SK Jihlava B 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

Stav série: 1:0


Branky Okříšek: 16. Novák (Kokeš), 25. Novák (Kokeš, Krejčí), 26. Moudrý (Rymeš), 29. Fila (Krejčí, Novák), 37. Moudrý (Kokeš, Rymeš), 39. Kokeš (Novák, Krejčí)

Sestava Okříšek:

Jura David – Doležal Petr, Fila Vojta – Hvězda Jan, Váka Michal – Kokeš Martin, Novák Jan, Krejčí Martin – Rymeš Michal, Moudrý Jan, Malý Ivan – Gric Jiří, Maša Roman, Zelený Radek

Sestava Jihlavy:

Staněk Lukáš, Doležal Libor – Harasim Jan, Sahula David, Homola Ladislav, Přibil Pavel - Velecký Jakub, Kučera Jiří, Lorenc Zdeněk, Apeltauer Lukáš, Fiala Martin, Lichtenberg Lukáš, Svoboda Vojtěch, Zavadil Lukáš, Dolejší Filip, Krčál Karel

O víkendu se v Přibyslavicích začalo hrát playoff 2. národní hokejbalové ligy. Tým Slza Okříšky do závěrečných bojů postoupil z druhé pozice. Protivníkem jim bylo béčko týmu SK Jihlava, které skončilo po základní části sedmé.

Nervozita z playoff na hokejkách okříšských hráčů byla v první třetině velmi znatelná. Přestože poměr střel vyzněl 12:4 ve prospěch domácích, tak se paradoxně odehrálo více nebezpečných situací právě v jejich obranném pásmu. Okříšky často chybovaly ve středním pásmu a soupeř díky tomu měl možnost několika přečíslení, ale domácí gólman Jura své spoluhráče podržel.

Ve druhé třetině Slza již podala jistější výkon v obranné hře a zároveň začala pořádně kousat i v pásmu útočném. Padesát sekund po začátku třetiny Kokeš přesným pasem našel Nováka, od jehož kolene se míček odrazil do odkryté části Jihlavské brány. Stav 1:0 vydržel až do 25. minuty. Devatenáct sekund po návratu z trestné lavice se Kokeš zapojil do kombinace mezi Krejčím a Novákem, který v utkání vstřelil již svou druhou branku. Než se hosté stačili pořádně vzpamatovat z obdrženého gólu, musel jejich gólman lovit míček z brány potřetí. Moudrý si vyměnil před modrou míček s Rymešem a po jeho nepřesné střele si jihlavský brankář srazil míček za brankovou čáru. Povedený závěr prostřední části zakončil přesnou střelou v přesilovce Fila, kdy ho ideálně na modré našel Krejčí.

Posledních pět minut druhé třetiny rozhodlo o osudu utkání a tak ta třetí se odehrávala jen z povinnosti. I přesto Slza pokračovala ve svém tlaku. Na 5:0 zvyšoval v 37. minutě Moudrý, kterého ideální nahrávkou vyzval ke skórování Kokeš. V 39. minutě předvedla první lajna Okříšek ukázkové řešení přečíslení tři na dva. Novák si narazil s Krejčím a pak uvolnil před odkrytou bránou Kokeše, jež zvýšil na konečných 6:0.

Jan Moudrý


Slza Okříšky – TJ Agrotec Hustopeče 10:0 (2:0, 6:0, 2:0)

Branky Okříšek: 6. Fila (Doležal, Zelený), 8. Moudrý (Gric, Malý), 16. Novák (Krejčí, Kokeš), 16. Moudrý (Malý, Hvězda), 25. Fila (Zelený, Doležal), 26. Gric (Moudrý, Rymeš), 29. Krejčí (Kokeš, Novák), 30. Moudrý (Zelený, Hvězda), 32. Doležal (Moudrý, Malý), 33. Moudrý (Rymeš, Malý)

Sestava Okříšek: Jura David – Doležal Petr, Fila Vojta – Hvězda Jan, Gric Jiří – Kokeš Martin, Novák Jan, Krejčí Martin – Rymeš Michal, Moudrý Jan, Malý Ivan –Zelený Radek

V sobotu 25.4. se odehrály předposlední zápasy základní části 2. národní hokejbalové ligy. V Přibyslavicích proti sobě nastoupily dva celky, které mají již své umístění jisté. Hustopeče jdou do playoff z šesté pozice a domácí Slza Okříšky z místa druhého. Jediným nábojem utkání tak byla snaha domácích vrátit hostům porážku v Hustopečích z podzimní části soutěže  4:2. 

Hustopeče však tuto snahu domácím výrazně usnadnili. Již na začátku utkání bylo jasné, že v osmi lidech do pole a početným realizačním týmem nepřijely vyhrát, ale pouze ho z povinnosti odehrát. Na střídačce hostí k dokonalosti chyběl již jen slunečník a prasátko točící se nad otevřeným ohněm, ze kterého by v rámci fairplay trenér Hustopečí odřezával soupeři i přítomným divákům.

A tak Okříšky Hustopeče dostaly od prvních minut pod tlak, který v 6. minutě vyvrcholil gólovou střelou Vojtěcha Fily téměř z nulového úhlu. Za dvě minuty přidal další gól Moudrý po střele z hranice kruhů.

V druhé třetině si Slza pojistila šesti góly vítězství. Postupně se trefili po pěkné kombinaci první lajny Novák, backhandovou kličkou Moudrý, střelami od modré Fila a Gric, dále Krejčí a gólový účet druhé třetiny uzavřel střelou zápěstím opět Moudrý.

Na začátku třetí třetiny během jednoho střídání druhá lajna dvěma góly Doležala a Moudrého završila desítku.

Zápas nenabídl přítomným divákům příliš atraktivní hokejbal. Odevzdanost soupeře je znatelná i z poměru střel 46:8 ve prospěch domácích. Navíc z oněch osmi střel Hustopečí nebyla snad ani jedna, při které by se gólman domácích byť mírně zapotil. Diváky tak zabavily akorát vstřelené góly a spousta neproměněných šancí Okříšek včetně pěti neúspěšných samostatných úniků.

Jan Moudrý


Slza Okříšky – HBK Kyjov 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky Okříšek: 12. Krejčí M.(Kokeš M., Novák J.), 19. Krejčí M. (Moudrý J.), 29. Moudrý J. (Malý I., Maša R.), 38. Váka M. (Moudrý J., Malý I.), 43. Malý I. (Novák J., Maša R.)

Branky Kyjova: 5. Mačát J., 22. Soukup A.

Sestava Slza Okříšky: Jura David – Hvězda Jan, Fila Vojtěch – Doležal Petr, Váka Michal – Kokeš Martin, Novák Jan, Krejčí Martin – Maša Roman, Moudrý Jan, Malý Ivan – Schonberger Ondřej, Gric Jiří

V neděli 19.4.2009 odehráli hokejbalisti Slzy Okříšky na svém domácím hřišti v Přibyslavicích důležitý zápas, ve kterém se utkali s protihráči z klubu HBK Kyjov. Ten na Okříšky ztrácel před tímto zápasem 4 body a tak potřeboval nutně vyhrát, aby si udržel možnost pomýšlet na druhé místo, na kterém jsou nyní právě Okříšky.

Začátek zápasu podle toho také vypadal. Kyjovští svou tvrdou rychlou hrou domácí přehrávali a dostali se do pár střeleckých pozic, ale okříšský Jura byl vždy na svém místě. V 5. minutě ovšem kapituloval kuriozním gólem. Hráč hostí Mačát zpoza brány zkoušel pasem najít svého spoluhráče, ale nahrávka mu nevyšla a trefil Juru, od kterého se míček odrazil do branky. Okříšky od obdrženého gólu začaly hru postupně vyrovnávat. První nebezpečnější střela skončila ještě na břevně Bajkovy brány, ale další šance již byla proměněna. Po spolupráci na ose Novák - Kokeš vsítil svůj první gól v zápase Krejčí. Přestože třetina skončila nerozhodně, Kyjov byl lepším týmem. 

Do 4. minuty druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokejbal, bez vyložených šancí. Pak ale po nahrávce Moudrého vystřelil tvrdou ránu od modré Krejčí a od ramene gólmana se míček odrazil přímo do šibenice. Tento gól hosty uzemnil a dostávali se pod velký tlak domácích. Do útočení se pouštěli i obránci a tak se otvírala zadní vrátka. Dva nepovedené úniky kyjovských rychlých útočníků nebyly dostatečným varováním a tak při tom třetím úniku hosté udeřili. Opět se štěstím. Soukupovu kličku Jura vystihl, ale hokejkou vyražený míček zasáhl útočníkovo koleno a bylo vyrovnáno. Okříšky pokračovali ve svém tlaku. Hráčům hostí postupně docházeli síly a jejich obranná hra se postupně rozkládala. Ve 29. minutě Malý napadal dva obránce hostí, jež se mezi sebou nedohodli, Malý vybojoval míček a po jeho přesné nahrávce střelou z první k tyči vsítil Moudrý vítězný gól utkání.

Hosté se již nevzmohli na trvalejší odpor a po pojistkách Váky a Malého v třetí třetině vyhrála Slza Okříšky 5:2 a zajistila si druhé místo v tabulce základní části 2. hokejbalové ligy.


Slza Okříšky – Staré Brno A 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky Okříšek: 5:14 Kokeš (Krejčí), 17:34 Krejčí (Kokeš), 34:56 Gric

Branky Brna: 4, 13, 23, 32, 36, 40

Sestava Okříšek:

Jura David – Doležal Petr, Fila Vojta – Hvězda Jan, Gric Jiří – Kokeš Martin, Moudrý Jan, Krejčí Martin – Maša Roman, Vozárik Ondřej, Malý Ivan – Schonberger Ondřej, Zelený Radek

V sobotu 11.4. se v Přibyslavicích hrálo další kolo 2. národní hokejbalové ligy. Druhý tým soutěže, domácí Slza Okříšky, přivítaly na svém hřišti lídra 2. ligy Staré Brno A. Staré Brno do loňské sezóny bylo tradičním účastníkem 1. NHbL, kvůli nedostatečnému počtu mládežnických týmů musel tento tým první ligu opustit a sestoupil do ligy druhé. Během svých dosavadních patnácti zápasů neztratil ani bod a skóre 187:37 jasně stanovovalo favorita zápasu.

Okříšští hráči si dobře uvědomovali, proti komu hrají a začali možná až moc opatrně. Nechali se v úvodních minutách zatlačit do obraného pásma a Brno si svým tlakem vynutilo faul domácího obránce. Přesilovou hru sice hosté nevyužili, ale v následném tlaku střelou od modré nedal Martin Šmarda Jurovi šanci. Tlak Brna dále pokračoval. V 6. minutě ale v obraném pásmu vyhrál Moudrý buly, s míčkem si zajel za bránu a dlouhým pasem našel na červené Doležala, ten tečoval míček do útočného pásma, kde ho vybojoval Krejčí a po jeho nahrávce Kokeš tečovanou střelou od modré vymetl pravý rožek branky Brna. Domácí zjistili, že se s prvoligovým soupeřem hrát dá a začali si více dovolovat a střílet. Bohužel byly to ale opět Brňané, kdo se ujal vedení. Josef Šmarda svou individuální akcí dokázal projít přes dva bránící hráče a stanovil skóre první třetiny na 2:1 pro Staré Brno.

Po přestávce pokračoval kvalitní vyrovnaný hokejbal. Převážně první lajna domácích, Kokeš-Moudrý-Krejčí, která má také prvoligové zkušenosti, dokázala soupeře zatlačit do jeho obraného pásma. A právě po spolupráci křídel první lajny padl vyrovnávací gól. Krejčí zakončil svůj únik po nahrávce Kokeše ukázkovým blafákem do backhandu. Okříšky dále pokračovali ve své útočné hře. Po vyhraném buly Moudrého v útočném pásmu se Kokeš prokličkoval mezi dvěma obránci Brna, položil si kličkou gólmana, ale nedokázal do odkryté brány zakončit. Ve 23. minutě se skóre již měnilo, ale bohužel ve prospěch Brna. Po závaru v obraném pásmu Okříšek skóroval David Gratz. Pár sekund před koncem druhé třetiny zachytil rozehrávku Brna Kokeš, ale střelou z kruhů trefil brankáře hostí pouze do ramene.

V 2. minutě třetí třetiny hosté využili zmatků v obraně Okříšek a střelou od modré odskočili domácím o dvě branky. Tři minuty na to ale vrátil Okříšky do hry obránce Jiří Gric, který se na červené dostal k míčku a po sprintu a perfektně provedeném blafáku zasunul brněnskému gólmanovi míček mezi nohama do brány. Šance domácích ale neměli dlouhého trvání. Minutu na to rozhodl po individuální akci střelou z hranice kruhů o vítězství Brna Martin Šmarda. Okříšky se dostali ještě do několika šancí, ale žádná z nich se již neujala a tak po ještě jednom obdrženém gólu ve 40. minutě zápasu prohráli se zkušenějším a vyzrálejším soupeřem 3:6. O vyrovnanosti zápasu svědčí i počet střel 36:35 ve prospěch Slzy. „Chybělo trošku štěstíčka. Ten soupeř se asi nedá porážet, ale porazit se určitě dá. To bychom ale museli hrát bez chyb a proměnit všechny šance. To se dneska nestalo.“ hodnotil zápas trenér Okříšek Stanislav Bartheldy. Dlouholetá opora domácích Jan Moudrý k tomu dodal: „Dneska jsme nehráli v úplné sestavě. Vpředu nám chyběli koncoví hráči Honza Novák a Šaman (Michal Rymeš - pozn. redakce). Věřím, že s nimi by jsme minimálně remízu uhráli. Takhle jsme museli střídat pouze dva centry k třem dvojícím křídel. S takto kvalitním soupeřem a v tomhle teplém počasí je pro centry těžké vydržet hrát celý zápas v tempu.“ 

Dooby28. - 29. 3. 2009

Slza Okříšky –
SK Jihlava B 13:2 ( 4:1, 6:0, 3:1 )


Sestava domácích:
Vozárik – Hvězda, Gric, Váka, Doležal – Kokeš, Moudrý, Krejčí – Schönberger, Maša, Zelený - Malý, Rymeš


Branky:
Krejčí (4., 23., 26., 31.), Kokeš (1., 23.,), Moudrý (10., 44.), Schönberger (10., 18.)
Rymeš (24.), Váka (30.), Maša (32.)


Utkání začalo v pravé poledne a podle toho také vypadalo jeho tempo. Hra byla rozháraná bez pořádné kombinace, ale přesto byli domácí v úvodní třetině lepší a v koncovce úspěšnější. Po rychlých brankách Kokeše a Krejčího v úvodu se uklidnili a soupeře v průběhu první třetiny v podstatě k ničemu nepustili. V 10. minutě slepenými brankami Moudrého a Schönbergera zvýšili již na 4:0. Hosté sice ve 12. minutě z ojedinělého útoku snížili, ale to bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše.
Druhá třetina byla zcela v režii domácích, kteří si otevřeli před brankou hostí střelnici, zlepšili kombinaci a s chutí si zastříleli. Hosté mohli ještě korigovat stav v závěru druhé třetiny z přesilovky, ale nastřelili jen horní tyčku. Po dvou třetinách byl stav 10:1.
Poslední třetina se dohrávala vlastně jen z povinnosti. Za zmínku stojí ještě neproměněné trestné střílení, které s přehledem pokryl domácí brankář Vozárik, který si jinak v zápase moc nezachytal.Střelecky se zaskvěla první útočná řada domácích Kokeš, Moudrý, Krejčí, která se postarala o 8 branek domácího týmu.      Standa Bartheldy

Slza Okříšky – MAC Eagles Brno 4:1 ( 1:0, 2:1, 1:0 )

Sestava domácích:
Vozárik – Hvězda, Gric, Váka, Doležal – Kokeš,Novák, Krejčí – Schönberger, Maša, Zelený - Malý, Moudrý, Rymeš

Branky:
Novák (1., 45.), Kokeš (27.), Rymeš (27.),


V neděli narazili domácí na kvalitnějšího soupeře, i když hned v první minutě po závaru první útočné řady dorážel po odrazu od zadního mantinelu Novák. Od této chvíle se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Domácí měli opticky více ze hry, ale hosté dobře a důrazně bránili a podnikali nebezpečné útoky. Po první třetině byl tedy stav 1:0.
Ve druhé třetině hosté hru ještě přitvrdili a za některé zákroky byli i vyloučeni. Dali tím domácím šanci tří přesilových her. Domácí hráči tuto šanci nevyužili a hosté mohli dokonce ve vlastním oslabení vyrovnat.Rozhodnutí přinesla 27. minuta. Kdy po chybách hostující obrany a kombinacích Nováka s Kokešem a za několik okamžiků i Moudrého s Rymešem domácí zvýšili na 3:0. Hostům se ještě do konce druhé třetiny podařilo snížit, ale to bylo z jejich strany vše.
V poslední části si domácí mužstvo pohlídalo výhru, kterou pojistil v poslední minutě střelou od modré Novák. V deštivém počasí se tentokrát hrál velice kvalitní hokejbal.

Standa Bartheldy

7.3. 2009 2.MNHbL
HBK Bulldogs Brno "B" - Slza Okříšky (Přibyslavice)       4:11

Sestava :
- Schönberger Ondřej
- Fila, Doležal, Hvězda ,Gric
- Kokeš, Krejčí, Novák, Maša, Moudrý,  Brym, Zelený, Rymeš, Malý

Branky a asistence:

3:21-Kokeš (Krejčí) , 6:47-Kokeš (Novák)

19:31-Kokeš(Krejčí), 26:57-Novák(Fila), 28:03-Malý(Rymeš), 29:26 Novák(Kokeš)

31:22Kokeš(Krejčí)32:38Novák(Krejčí)34:20Novák(Krejčí)36:51-Moudrý(Doležal),40:10 Maša(Moudrý)

Hostující tým Slzy ze třetího místa zajížděl k prvnímu jarnímu zápasu na hřiště čtvrtých Buldoků. V nejsilnější sestavě chyběl Slze brankář kterého ovšem výborně nahradil jinak obránce O.Schönberger.

První okamžiky začali hosté velkým tlakem a pět minut se hrálo pouze na jejich útočné polovině. Domácí obrana odolávala do času 3:21 když Krejčí přihrál na modrou Kokešovi a ten střelou do šibenice otevřel účet utkání. Další střelou zvyšoval opět Kokeš po Novákově souhře na 0:2. Ke konci třetiny Slza polevila a dovolila srovnat na 2:2 po individuálních chybách.

 Další třetina pokračovala převahou hostů když Kokeš zkompletoval hattrick . Při hře v oslabení ale obdrželi branku a bylo srovnáno. Slza ale přeřadila na vyšší rychlost, začala rychle střídat a změna tempa hry se projevila po asistenci Fily skóroval Novák. Kuriózní brankou podlomil sebevědomí brankáře Ivan Malý ze Slzy ,po přihrávce Rymeše , z nulového úhlu nahodil mezi beton a tyčku míček a ten propadl až za brankovou čáru. Poslední úder ve druhé třetině měl na starost opět první útok hostů po nahrávce Kokeše zvyšoval Novák na uklidňujících 3:6. Brankář Okříšek vytáhl několik dobrých zákorků po střelách od modré a tak se skóre nezměnilo.

Poslední část utkání začala přesilovkou kterou zužitkoval po pěkné souhře s kapitánem Krejčím střelec Kokeš. Dvě nádherné přihrávky Krejčího krátce sobě využil 2krát Novák stav 3:9. Po vynikajíci přihrávce Doležala v přesilové hře skóroval Moudrý. Moudrý nahrával na další branku když Maša vyhnal pavouky z levého horního rohu brněnské branky. Domáci z posledních sil zahrozili a po střele od modré snížili na 4:11. Kokeš s Novák oba coby střelci 4 branek si na konci utkání společně s hlavním asistentem Krejčím otevřeli kolotoč a povozili celou brněnskou obranu ale bez gólového efektu. Po vydařeném utkání si Slza odváží tři body. Další utkání sehraje na domácím hřišti v Přibyslavicích v sobotu ? ( termín bude ještě upřesněn) s týmem Blue Sharks Brno.

Komentář obránce Petra Doležala :

Musím všechny pochválit za vynikající výkon v zápase po taktické stránce to bylo vynikající, na to, že to byl první zápas, tak napadání útočníků a celkový pohyb po hřišti byl vynikající - do půlky zápasu to bylo vyrovnané, ale herní převahu jsme měli a pak jí i dokázali zúročit, takže jsme zaslouženě vyhráli.

Jiří Gric ml.


22.11.2008 2. MNHbL
TJ Agrotec Hustopeče - Slza Okříšky (Přibyslavice)   4:2
branky: Bacúr, Kokeš

15.11.2008 2.MNHbL
Slza Okříšky (Přibyslavice) - HSK Staré Brno "B"    6:2
branky: Krejčí, Brym, Kokeš, Moudrý, Malý, Doležal
diváci: 17

Zápas proti poslednímu celku tabulky mnoho krásy nepřinesl. V první třetině měla Slza převahu ale nedokázala ji využít. To se jí povedlo až ve druhé třetině, kdy po pěkné individuální akci překonal brankáře hostů Krejčí. Vedení ovšem netrvalo dlouho a hosté z Brna vyrovnali a posléze šli i do vedení. Slza ale vzápětí vyrovnala střelou Bryma. Stav po dvou třetinách byl tedy 2:2. Třetí třetina už se ale odehrála v jasné režii domácích, kteří po brankách Kokeše, Moudrého, Malého a Doležala nakonec zvítězili 6:2. Hosté odevzdali vcelku kvalitní výkon, ale doplatili na úzkost svého kádru. Dejv

8.11.2008 2.MNHbL
HSK Staré Brno "A" - Slza Okříšky (Přibyslavice)     3:4
branky: Kokeš 3x

2.11.2008 2.MNHbL
Slza (Přibyslavice) - Slza Třebíč    2:2
branky: Novák, Doležal
diváci: 45

Do Přibyslavic přicestoval k dalšímu zápasu tým z Třebíče. Souboj dvou mužstev, které nosí v názvu slovo Slza, začal lépe pro domácí. V jedenácté vteřině utkání se totiž prosadil Novák a vypadalo to, že zápas bude jasnou záležitostí domácích. Tato úvaha však vzala brzy za své a hosté z Třebíče udeřili - 1:1. Domácí měli ale převahu a počet střel poměrně slušně narůstal, jenže hosty držel nad vodou skvěle chytající brankář Koudela.Ve druhé třetině byl k vidění stejný obrázek. Okříšky (Přibyslavice) marně dobývaly klec hostů a Třebíč začínala čím dál více hrozit. Byli to ale domácí, kteří změnili stav utkání. Do poloodkryté brány dorážel Doležal a vrátil tedy vedení na domácí stranu. Tento stav ale netrval dlouho a hosté vzápětí vyrovnali-2:2. Třetí dějství přineslo drtivý tlak domácích, kteří naráželi na odpor brankáře hostů a ani vyložené šance se jim nedařilo proměnit. Zápas tedy dospěl do nájezdů, kde obě dvě mužstva podrželi golmani. Na straně domácí Slzy pustil Schönberger pouze jeden gól. Totéž se ale povedlo také hostujícímu Koudelovi, a tak zápas skončil před pěknou návštěvou remízou 2:2.   Dejv

25.10.2008 2. MNHbL
SK Jihlava "B" - Slza (Přibyslavice)     3:9
branky: Krejčí 2,Kokeš 2,Novák, Rymeš, Doležal, Malý, Maša

19.10.2008 2. MNHbL
Slza (Přibyslavice) - HBC Panthers Prostějov   10:2
branky: Kokeš 3x, Fila 2x, Zelený, Novák, Maša, Bacůr, Rymeš
diváci: 23 + 2 psi :-)

K dalšímu domácímu zápasu přicestoval do Přibyslavic tým z Prostějova s osmi hráči. Bohužel ale nedorazil nejdůležitější činovník hry, tedy rozhodčí, což poznamenalo celý průběh zápasu. Utkání tedy vzali do svých otěží domácí činovníci, což pravidla umožňují a v rozhodování si nevedli vůbec špatně, i když některým prostějovským hráčům se jejich výkon nelíbil.
Do domácí klece se postavil Jirka Schönberger a záda mu kryl navrátilec Roman Musil. Zápas začal tlakem domácích, což se projevilo i na skóre a po prvních třech minutách byl zápas teměř rozhodnut (2:0). Hosté vypadali bezradně a i přes jejich jednu vstřelenou branku skóre dále narůstalo. Ve druhé třetině začali ohřívat trestnou lavici první hráči, zejména tedy z Prostějova. V této třetině se hra trochu vyrovnala, ale to nezměnilo nic na faktu, že stav utkání byl 6:2 pro domácí. Třetí třetina se ale nesla v duchu velké nervozity ze strany Prostějova. Někteří hráči nedokázali udržet nervy na uzdě a došlo dokonce i k inzultaci rozhodčího. Slza se ale věnovala především předváděné hře, nenechala se vyprovokovat k šarvátkám a přidala do sítě Prostějova další čtyři branky. Zápas tedy skončil jasnou výhrou Slzy v poměru 10:2.
Dejv

11.10.2008 2.MNHbL
Blue Sharks Brno -
Slza Okříšky (Přibyslavice)     2:6
branky:
2x Krejčí, 2x Kokeš, Rymeš, Maša

4.10.2008 2.MNHbL
Slza Okříšky (Přibyslavice) - HBK Bulldogs Brno "B"   4:2
branky:
Kokeš 3x, Rymeš
diváci:
16 + jeden pes :-)

K prvnímu domácímu zápasu přijel do Přibyslavic tým Bulldogs Brno "B". Domácí nastoupili se 14 hráči do pole a do branky se postavil Jiří Schönberger. Začátek utkání vyšel lépe Slze, která po brankách Kokeše a Rymeše vedla 2:0. Poté, se ale domácí přizpůsobili hře hostů, kterých přijelo jen sedm a hra se zpomalila, což více vyhovovalo Buldokům. V první třetině ale rozvlnil síť hostů znovu Kokeš a poslal Slzu do tříbrankového vedení. Toto vedení ale nevydrželo dlouho a Buldoci snížili hlavně díky nepřesnostem domácí obrany. Po první třetině byl tedy stav utkání 3:1. Druhá třetina už ale tolik radosti nepřinesla. Slze se i přes mnoho střel nepodařilo prostřelit hostujícího golmana a hosté využili situace a snížili na 2:3. Ve třetí třetině se hra přitvrdila a na trestných lavicích se tedy začali ohřívat první hříšníci. Oba týmy si vyzkoušely i přesilové hry pěti proti třem, ale bez gólového efektu. Drama, ke kterému se schylovalo, ale nedopustil Kokeš, který vstřelil svoji třetí branku a pojistil tak vítězství Slzy na konečných 4:2.         Dejv

20.9.2008 2.MNHbL
MAC Eagles Brno - Slza Okříšky (Přibyslavice)   1:3
branky: Maša 2x, Kokeš

---------------------------------------------------------------------------------------
19.4.2008

Okříšky "B" - Slza Třebíč "B" 1:5
branka: Jeřábek

S novou posilou do útoku, kterou se stal Roman Jeřábek, jsme nastoupili k zápasu proti Slze "B". Na zápas jsme se sešli v počtu devíti hráčů. Za deštivého počasí jsme nezačali utkání dobře a už po čtyřech minutách svítilo na tabuli 0:2 pro Třebíč. Poté se hra trochu vyrovnala a začali jsme si vytvářet šance, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Zápas se postupem času začal měnit spíše ve vodní pólo, protože proudy vody neměly kam odtékat a tak se hra stavála čím dál více těžší. Ve druhé třetině jsme dostali další gol a prohrávali jsme tedy už 0:3. Stejná hra pokračovala i ve třetí třetině. Hosté na začátku třetí části vstřelili branku, která znamenala stav 0:4. Čtyři minuty před koncem utkání jsme se přeci jen prosadili, když se z prostorů mezi kruhy trefil přesně nový hráč v okříšském dresu Jeřábek. Chvíli před koncem přidal ale ještě jeden gol hostující hráč, a tak zápas skončil výsledkem 1:5. V tomto zápase jsme podali o dost lepší výkon než v minulých bojích, ale na mužstvo, které mělo ve svém týmu několik výborných hokejistů, to bohužel nestačilo. Dejv9


3.12.2007 Zhodnocení
Po náročných jednáních se nakonec rozjela Horácká liga a Okříšky do ní přihlásily dva týmy. Za "A" tým hrají většinou starší hráči, kteří už v mužích odehráli pár sezon a za "B" tým nastupují většinou hráči, kteří prošli mládežnickými výběry a vytvořili si svůj tým. Už od prvních zápasů bylo jasné, že "B" tým se bude potýkat s malým množstvím hráčů, protože řada z nich hraje své soutěže i za jiné týmy. Vždy se ale dokázali hráči domluvit a v pár lidech předváděli kvalitní výkony, které vynesly prozatimní druhou příčku v Horácké lize. Díky nově otevřenému hřišti v Přibyslavicích se také konalo už pár tréninků, bez kterých se v další části soutěže rozhodně "junioři" neobejdou, pokud chtějí pomýšlet na první místo. Je dobře, že se mužstvo, které odehrálo vynikající zápasy a podávalo skvělé výkony v mládežnických soutěžích, dalo dohromady a chce navázat další úspěchy.
PS: Připravují se rozhovory.... Dave9

27.10. 2007 4. zápas
Slza Okříšky
„B“ - Hellfish 5:4
branky:Fiala 2x, Bacúr 2x, Doležal
Sestava:
Brankář:Drinka
Obrana:Fučík, Gric, Schönberger
Útok:Fiala, Malý, Bacúr, Kisler, Doležal

Zápas jsme začali ve výborném stylu a už v první minutě jsme vedli 1:0, když Gricovu jedovku od modré ještě stihl tečovat Bacúr. Poté jsme jakoby přestali hrát a výsledkem toho bylo srovnání stavu na 1:1, který vydržel až do konce první třetiny. Ve druhé třetině se ale ukázala ubohost třebíčských Hellfishů. Po faulu na Ivana Malého neudrželi někteří třebíčští hráči nervy a z ničeho nic se vrhli na Ivana a na další okříšské hráče. Výsledkem toho byla bitka, ve které se naštěstí okříšským hráčům nic nestalo. Poté se ale zas začalo hrát a Okříšky znovu vedly, tentokrát znovu po brance Bacúra, který z nájezdu nedal brankáři šanci - 2:1. Najednou se skore začalo přesouvat ze strany na stranu a Hellfishy vedli 3:2. Ještě před koncem druhé části, ale vyrovnal na 3:3 Fiala. Třetí třetina už nabídla docela kvalitní hokejbal, ve které jako první skorovali Hellfishy- 4:3. Jenže v půlce třetí třetiny unikl do samostaného nájezdu Fiala a bylo znovu vyrovnáno-4:4. Zápas, který už směřoval do nájezdů rozhodl chvíli před koncem nováček v týmu Okříšek Petr Doležal. Po chybě golmana, který vyhodil míček přesně na jeho hokejku se Petr nemýlil a pro Okříšky zajistil tři body.Jedinou kaňkou tohoto zápasu tedy byl nepochopitelný zkrat některých hráčů Hellfishů ve druhé třetině, kteří jakoby si neuvědomili, že hrají proti mladším kolegům, které hokejbal baví a hrají ho pro zábavu.Dave 9

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář